بررسی و تحلیل زمانی جفت ارز ZIL/BTC

زمان میانگین برای مطالعه 3 دقیقه

بروزرسانی: 13 شهریور، 1402
نظرات 6

در این مقاله به تحلیل و بررسی جفت ارز ZIL/BTC میپردازیم.زیلیکا با نماد اختصاری ZIL یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۲۵۴.۱ میلیون دلار، در رتبه ۱۰۶ بازار قرار داشته

این مقاله توسط آقای احسان حقیقی از دانشجویان دانشکده بازار نوشته شده است.

زیلیکا با نماد اختصاری ZIL یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۲۵۴.۱ میلیون دلار، در رتبه ۱۰۶ بازار قرار داشته و سهم ۰.۰۲ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد . هر واحد از زیلیکا در این لحظه با قیمت ۰.۰۱۶۰۰۱ دلار، با احتساب نرخ تتر ۵۰,۳۵۷ تومان معادل ۸۰۵ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۸.۰۹ میلیون دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر ۰.۹۷% افزایش یافته است. بالاترین قیمت زیلیکا در تاریخ ۲۴ آذر ۱۴۰۰(14 December 2021) معادل ۷۵۸,۴۴۶.۳۷ دلار بوده که همینک %۹۹.۹۹ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش زیلیکا ۱۵.۸۷ میلیارد و تعداد کل واحدهای آن ۲۱ میلیارد خواهد بود. در حال حاضر فعال ترین صرافی که در آن زیلیکا معامله می‌شود، صرافی Deepcoin با سهم %۷۴.۷۰ از حجم معاملات روزانه است.

این ارز الان در یک کف تایم فریم حتی بالاتر از ماهانه است.

 

zilbtc از نظر تحلیل زمانی در تایم فریم هفتگی  با توجه به مشابهت رفتاری در پیوت قبلی و این نکته که این ارز معمولا ابتدا کف قبلی خود را میشکند و سپس شروع به رالی پر قدرت میکند  پس میتونیم متوجه بشیم در یک کف بسیار مهم از نظر زمانی  است که تقریبا در انتهای پیوت زمانی است.

 

با توجه به این که قبل از این پیوت ما در حال نزول بوده این احتمال کف شدن این پیوت را افزایش میدهد.

در تایم روزانه این ارز هم دو پیوت زمانی خریداران و فروشندگان مشخص شده است Tهر دو پیوت قبلی منجر به سقف شده است و احتمال این که این پیوت منجر به کف شود بسیار زیاد است.

از طرفی قبل از این پیوت زمانی بازار نزول کرده است که احتمال کف شدن را افزایش میدهد ; هر دو پیوت زمانی تائیدیه رفتار مشابه با سایکل قبلی را دارند.

از طرفی در دو سایکل زمانی قبلتر در حدود سپتامبر تمام پیوت ها منجر به سقف شده است ، زمانی که دو سایکل متوالی منجر به سقف میشود سایکل بعدی با احتمال بسیار بالا منجر به کف میشود.

جمع بندی : بر طبق تحلیل قیمت و تحلیل زمانی در تایم فریم هفتگی میتوان احتمال بیشتری داد که ما امکان رشد در این ارز را داریم با ۳ تارگت مشخص شده این سایکل ها تقریبا از طریق روش نقطه گذاری هارست مشخص شده است.

این مقاله توسط دانشجویان دانشکده ی بازار گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی نگارش یافته است و گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی نسبت به کلیه ريسك ها، تصمیمات، برداشت ها و اقدامات شما عزیزان، سلب مسئولیت می نماید و مسئولیت یا پاسخی برای معاملات دوستان نخواهد داشت.
در گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی دوره های مختلفی وجود دارد که می توان به کتاب بازاریابی در رکود، آموزش مدیریت سرمایه، دوره جامع ارزهای دیجیتال، دوره رایگان آشنایی با ارزهای دیجیتال، دوره معامله گری در بازارهای مالی، آموزش صرافی کوکوین  و تحلیل بازارهای مالی و پیش بینی اقتصاد 1401  اشاره کرد.
مقالات 
گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی در دسته بندی های تحلیل ارز دیجیتال، تحلیل اتریوم، تحلیل آلت کوین ها، تحلیل بیت کوین، تحلیل ریپل، تحلیل دوج کوین است.

نظرات

احسان حقیقی
5 ماه پیش
دلاری میکنه ولی سوال این آیا این حجم از انتظارش درست ؟ آیا بخشی از این انتظارات پرایس نشده؟
پاسخ دهی
مهدی رجبی
5 ماه پیش
راجع به پرایس شدن نه احسان، چون این اثر ثانویه هم داره، اما راجع به حجم، من با تو هم نظرم، این خیلی دیگه دست بالا در نظر گرفتنه،
بعد دوستانی که راجع به این حجم صحبت می کنن،یعنی این پول میاد تو اون صندوق ها؟ بعد پرمیوم این صندوق ها سر به فلک نمی کشه؟ مثلا بیت کوین باشه 50 هزار دلار، اون وقت پرمیوم این صندوق های باعث نمیشه بیت 70 هزاری تو این صندوق ها معامله شه؟
پاسخ دهی
احسان حقیقی
5 ماه پیش
سلام استاد خداقوت ببخشید کامیونیتی خیلی داره روی ای تی اف اسپات بیت کوین حساب میکنه طوری که صحبت از ورود پول 4 تریلیون
پاسخ دهی
مهدی رجبی
5 ماه پیش
سلام احسان جان، اینکه تصویب ای تی اف منجر به هدایت پول بیشتر و نقدپذیری بیشتر بازار میشه طبیعی است، اما اخه 4 تریلیون دلار؟! این برابر کل AUM هج فاند فیدلیتی هست
پاسخ دهی
کامران شعبانی پور
6 ماه پیش
عالی بود استفاده کردیم
پاسخ دهی
احسان حقیقی
6 ماه پیش
کامران عشقی
پاسخ دهی