آلت کوین (Alt Coin) چیست و چه کاربردی دارد؟

زمان میانگین برای مطالعه 4 دقیقه

بروزرسانی: 05 خرداد، 1401
نظرات 6

بازار ارزهای دیجیتال محدود به بیت کوین نیست، ابعاد مختلف دیگری نیز دارد که در این مقاله می خواهیم راجع به یکی از آن ها یعنی آلت کوین ها صحبت کنیم.

امروزه دیگر نام بیت کوین به گوش اغلبمان رسیده است. وقتی که در محافل مختلف حرفی از ارزهای دیجیتال زده می شود اولین چیزی که به ذهن افراد خطور می کند بیت کوین است در صورتی که این بازار محدود به بیت کوین نیست، ابعاد مختلف دیگری نیز دارد که هر کدام شامل فرصت ها و تهدید هایی هستند. در این مقاله می خواهیم راجع به یکی از آن ها یعنی آلت کوین ها صحبت کنیم.ما همچنین در سایت گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی، به تحلیل آلت کوین ها نیز پرداخته ایم.

 

آلت کوین چیست و چرا ایجاد شد؟

همان طور که از نامش پیدا است آلت کوین یعنی کوین جایگزین. اما چرا آلت کوین (ها) ایجاد شدند؟ اگر بخواهیم تاریخچه ایجاد آلت کوین ها را به صورت کلی بررسی کنیم در می یابیم که از حوالی سال 2013 – 2014 که بیت کوین مقبولیتی پیدا کرد برخی از شرکت های دانش بنیان به این فکر افتادند که با استفاده از زنجیره بلوک ( بلاک چین ) ارزهایی را برای کاربردهای خاص تولید کنند.

بیت کوین، ارزی متن باز است (Open Source)به بیان ساده می توان از کدهای آن برای خلق ارزهای دیگر استفاده کرد. خواه آنکه چیزی را در آن بهبود بخشید، اضافه یا کم کرد. این امکان و مقبولیت روز افزون بیت کوین در سال 2017 به واسطه افزایش شدید قیمت آن، باعث شد که تعداد این شرکت های دانش بنیان بسیار بیشتر شود. شرکت هایی که با ادعاهای گوناگون وارد حوزه رمز ارز نگاری شدند و توکن ها یا ارزهایی را ارائه دادند. همین امر باعث شد که امروزه در سال 2019 بیش از 2300 آلت کوین وجود داشته باشد.

آیا تمامی آلت کوین ها معتبر و مناسب هستند؟

در ابتدا باید بگوییم پاسخ به این سوال مسلما خیر است. اما این به معنی بد بودن تمامی آلت کوین ها نیست. همانطور که در ویدئو این مقاله بیان شد، شرکت های مختلفی وارد حوزه رمز ارزنگاری شدند که هر یک مدعی هستند که ارز یا توکن آن ها کاربردی خاص داشته و مشکلی را در جهان برطرف می کند در صورتی که اینگونه نیست. روشن است آلت کوینی آینده خوبی دارد که شرکت ارائه دهنده آن در جهت تحقق اهداف اعلامی خود، قدم برداشته و شبکه را رها نکرده باشد.

حال با توجه به همین نکته باید اشاره کنیم که از این 2300 آلت کوین موجود تعداد بسیاری زیادی از آن ها با نگاه آینده نگری وجود خارجی نخواهند داشت و اصلاحا اسکم (Scam) خواهند شد. فلذا همین امر هم سبب می شود که آلت کوین های معتبر که البته تعدادشان هم کم نیست باقی بمانند.

آلت کوین

 

آیا آلت کوین های معتبر مناسب سرمایه گذاری هستند؟

پاسخ واضح است بله. اگر نگاهی دقیق به بازار داشته باشیم متوجه می شویم که اکنون (تابستان 2019) بسیاری از آلت های معتبر در کف های قیمتی به سر می بردند. کف هایی که نشانگر از بازگشت قیمت برخی از آلت کوین ها به زمان تولدشان است! این امر سبب جذابیت بیشتر برای سرمایه گذاری روی آلت کوین ها با نگاه بلند مدت می شود. علی الخصوص اگر تحلیلی مناسب ار شرایط آن ارز، شرکت ارائه دهنده و همچنین مدیریت سرمایه درست داشته باشیم.

به حوزه ارزهای دیجیتال علاقه مندید اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟

این سوالی است که خیلی از عزیزان در شبکه های اجتماعی از ما می پرسند. در این قسمت لازم است تکرار کنیم که

بدون شناخت از هیچ بازاری نباید وارد آن شویم. بدون شناخت از استراتژی های خرید و فروش طلا به سراغ سرمایه گذاری روی طلا نرویم، بدون شناخت از رکود تورمی جنس انبار نکنیم و … ارزهای دیجیتال هم همینطور است.

در وب سایت و شبکه های اجتماعی پیوسته بحث هایی را در رابطه با بررسی ابعاد مختلف این بازار با یکدیگر خواهیم داشت. از طرف دیگر باید در نظر داشته باشیم ارز دیجیتال حوزه ای جدید است با رفتار های جدید. نظر بنده این است که حتی آموزش هم کافی نیست، چرا که این بازار در هر سال رفتارهای جدیدی از خود نشان می دهد. از اینرو بنده و اعضای تیم تحلیل معتقدیم که علاوه بر آموزش لازم است که شانه به شانه با یکدیگر پیش برویم و طی مدت زمان های متفاوت تحلیل هایی به دوستان ارائه شود. علاوه بر تحلیل نقاط حساس، سیگنال های خرید و فروش و … به علاقه مندان اطلاع رسانی شود و ما در تلاشیم که طی دوره آموزشی ارزهای دیجیتال به این مهم دست یابیم و این خدمت را که شایسته شما عزیزان است ، به شما ارائه دهیم. اطلاعات تکمیلی بر روی وب سایت و شبکه های اجتماعی قرار خواهد گرفت.

کلمات کلیدی:

نظرات

امیر
2 سال پیش
بهترین سایتها برای خرید ارز دیجیتال کدامند.
پاسخ دهی
مهدی رجبی
2 سال پیش
سلام ایرانی والکس خوبه، غیر ایرانی باینانس
پاسخ دهی
بشیر ملازهی
2 سال پیش
سلام استاد گرامی  
شما چه سایتهای ایرانی رو برای معاملات ارز های دیجیتال پیشنهاد میکنید
پاسخ دهی
مهدی رجبی
2 سال پیش
سلام بشیر عزیز
ایرانی والکس و فرهاد اکسچنج هستن اما به سلیقه بنده باشه هیچکدام را پیشنهاد نمی دم.
پاسخ دهی
MehDiGooDBoY
2 سال پیش
خدا خیرت بده.نه حرف داری نه حریف
پاسخ دهی
مهدی رجبی
2 سال پیش
درود بر تو مهدی جان
پاسخ دهی