بیت کوین 35 هزار دلاری، با سبد کریپتویی خود چه کنیم؟ (24 اکتبر 2023)

زمان میانگین برای مطالعه 4 دقیقه

بروزرسانی: 03 آبان، 1402
نظرات 34

با انتشار خبرهای خوب پیرامون ثبت ETF های اسپات بیت کوین، قیمت این رمز ارز صعودی شد و در اکتبر 2023 لباس سبز بر تن کرد. در این جلسه مهدی رجبی به همراه شاهین شاهمرادی به تحلیل شرایط بازار و اقتصاد کلان پرداخته اند تا ریسک ها و فرصت های آتی را شناسایی کنند.

با انتشار خبرهای خوب پیرامون ثبت ETF های اسپات بیت کوین، قیمت این رمز ارز صعودی شد و در اکتبر 2023 لباس سبز بر تن کرد. در زمان تشکیل این جلسه، بیت کوین موفق به شکست سطح مهم 32 هزار دلار شده است، شکست این سطح همراه با حرکتی شارپ بوده و همین امر سبب سردرگمی خیلی از فعالان بازار شده است.

در این جلسه مهدی رجبی به همراه شاهین شاهمرادی به تحلیل شرایط بازار و اقتصاد کلان پرداخته اند تا ریسک ها و فرصت های آتی را شناسایی کنند. همچنین از نیمه دوم جلسه به مباحثه درباره مدیریت سرمایه انواع سبد های کریپتویی پرداخته اند. پس اگر سبد کریپتویی دارید یا فعال این بازار هستید، این جلسه برای شماست.

 

دانلود فایل تصویری لایو با کیفیت بالا

دانلود فایل تصویری لایو با کیفیت متوسط

دانلود فایل تصویری لایو با کیفیت پایین

دانلود فایل صوتی لایو


برخی از عناوین مطرح شده در این جلسه تحلیلی عبارتند از :

 • آیا افزایش نرخ بهره متوقف شده است؟
 • چه چیزی انتظارات بازارهای آتی را تحت تاثیر قرار داده است؟
 • صندوق های ETF بیت کوین به نفع بازار هستند یا به ضرر آن؟
 • ادامه تحرکات قیمت و نیروهای بازار چگونه خواهد بود؟
 • در چه شرایطی بیت کوین را نگه داریم؟
 • وضعیت آلت کوین ها چگونه خواهد بود؟
 • کسانی که از قبل خریدهایی داشته یا عزیزانی که خریدی نداشته اند بهتر است چه رهیافتی را دنبال کنند؟


همچنین به پیوست این جلسه، برخی نمودارهای بررسی شده خدمت شما عزیزان قرار داده شده اند.

 

از بیان شاهین شاه مرادی : این یک دیدگاه هندسی محض در یک دنیای خالی از همه چیز است . جایی که فقط بیت کوین است و سایکل هایش. مطابق این هندسه فارغ از بحث مقداری قیمت ، می توانیم ردپایی از زمان را دنبال کنیم :

9 ماه تا شروع بولران اصلی کریپتو زمان باقی است.

فاز اصلی بولران 9 ماه بوده و احتمال قوی از جولای 2024 به بعد خواهد بود.

شکست سقف قیمت بیت کوین در 2025 بوده و سیکل رشد جایی حوالی فصل آخر 2025 به انتها خواهد رسید.

لازم به ذکر است که این صرفا یک دیدگاه ساده و فارغ از موضوع اصلی جلسه است، فلذا از آنجایی که فکت های لازمه را همراه ندارد به هیچ وجه نباید مبنای تصمیم گیری قرار گیرد و یک موضوع حاشیه ای است. قصد از مطرح کردن آن ارائه چشم اندازی بصری نسبت به آینده بود.

 

چارت های تکنیکالی نیز از امیر اسدی عزیز هستند،.

به بیان امیر اسدی : در چارت روزانه (نمودار بالا) بیت کوین به صورت الگوی کن‌کن در حال پولبک زدن به fl شکسته شده‌ی سال 2021(باکس خاکستری) هست همچنین نواحی اصلی و داخلی fl با باکس قرمز نمایش داده شده است.

درصورت نفوذ قیمت به باکس قرمز می توان انتظار داشت با یک fake out external رو به رو شویم یعنی پس از یک صعود به بالاتر از این ناحیه(بالاتر از 40 هزار) به نواحی ۲۲ هزار برسیم. اما در صورت ریجکت قیمت از ناحیه قرمز و عدم عبور از آن، قیمت می تواند تا نواحی ۱۸ هزار هم پیشروی کند.

مسلما در زمان برخورد به نواحی 40 هزار دلار، این تحلیل مستلزم به روز رسانی میباشد.

امیر اسدی : در چارت روزانه ETH/BTC، شاهد خروج از حالت تعادلی بازار بوده، فلذا آخرین ftr جامانده (باکس قرمز ) نقطه‌ی مناسبی برای هانت قیمت می باشد. از این رو می توان انتظار داشت این جفت ارز پس از کمی تضعیف به سمت باکس رسم شده حرکت کند. طبیعتا در صورت تحقق این تحلیل می توان امید داشت که دامیننس بیت کوین پس از کمی تقویت، تضعیف شده و جریان پول داخل بازار به سمت آلت کوین ها نیز هدایت شود تا اینگونه آلت کوین ها بخشی از عقب ماندگی خود را جبران کنند.

در چارت ETH/USDT شاهد یک گپ یا حالت غیر تعادلی در بازار را هستیم که با رنگ زرد نمایش داده شده است. این باکس کشش زیادی برای قیمت دارد به گونه ای که می توان آن را به عنوان تارگت اول این جفت ارز در نظر گرفت. از طرف دیگر برای بازه بلند مدتی، یک ساختار تامین نقدینگی در بازه ۲۱۴۰ تا ۳۵۷۰ را مشاهده میکنیم که نواحی داخلی آن با باکس قرمز مشخص شده است که فعلا این ناحیه را مد نظر قرار نمی دهیم اما در بلند مدت هدف قیمت می تواند باکس قرمز رنگ باشد. طبیعتا با صعود اتریوم و نفوذ به ناحیه اول این تحلیل نیازمند به روز رسانی خواهد بود.

از آنجا که متن ابزار مناسبی برای توضیح این موارد نیست پیشنهاد می شود حتما ویدئو قرار داده شده را تماشا بفرمایید.

توجه داشته باشید که ریسک بخش جدا ناپذیر بازارهاست، در این شرایط اقتصادی هر تحلیل و بررسی از سمت گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی صورت می گیرد جهت افزایش آگاهی، اعلام معاملات شخصی، درنظر گرفتن نیروهای بازار و بهبود قدرت تحلیل دوستان است و گروه از بابت تصمیمات مخاطب محترم سلب مسئولیت می نماید.

 

کلمات کلیدی:

نظرات

اریانا نیک نژاد
6 ماه پیش
داداش جان من این سوال رو پرسیدم چون در بولران بعدی دیگه شاید بیت 30 هزار برامون خاطره بشه درست مثل بیت 5000هزار تا و خودم همش با این مسئله درگیر هستم که این قیمتی که دارم میفروشم دیگه نتونم بااین میانگین خرید انجام بدم...
پاسخ دهی
مهدی رجبی
6 ماه پیش
اریانا حرفت کاملا درسته و همین هم خواهد شد، هر چند که هنوز عده ای منتظر بیت 8 هزار هستن و بازار هم ممکنه برسه اما به چه درصد احتمالی؟ 0.01%؟ و اینکه یک شبه که چنین نمیشه، افرادی مثل من و تو منطقی هم به مسائل نگاه می کنن و تصمیم میگرن، چرا این حرف رو زدم؟ که بگم حرفت منطقی است، حتی اگه الان بیت بشه 8 هزار عمرا کسی نمیخره و دره V میکنه و عدد تعادلی اش بالاتر از 21-22 هست، پس اگه اون بولرانی که میگی شروع بشه بله داداش همینی که میگی رخ میده، اصلا در همین بولرانی که میگی بیت محدوده تعادلی اش میاد بالای 30، پس کاملا با حرفت موافقم،حال باید به رویا و باور آریانا نگاه کنیم، تفکرات ماکسیمالیستی در اون هست؟ چقدر ریشه داره؟ اگر خیلی، حرفت درسته داداش... اما مهدی بعد از 6 سال توی این مارکت بودن یکم خسته است و طبیعی هست که بگه صفر میکنم
پاسخ دهی
اریانا نیک نژاد
6 ماه پیش
مرسی داداش از اینکه وقت میذاری و جواب سوالاتمونو میدی..ولی داداش سبدت صفر شد بازم لایو و استوری برامون بذار موضوع هر چی بودش فقط خودت باشی برای ما بسه واقعا از اینکه این بازار باعث شد باهات اشنا بشم خیلی خوشحالم واقعا دلی دوست داریم‌ داداش❤️
پاسخ دهی
مهدی رجبی
6 ماه پیش
عشقی داداش،چقدر خوشحالم از اینکه این حرف رو میشنونم و مرسی که بهم گفتی داداش، اریانا برادرانه بگم دنبال ایده های درست حسابی و بزرگ هستم، نه یک ماه و دوماه مدتهاست پشت صحنه دنبال توپ زدن هستم، حقیقتا دنبال تشکیل تیم برای کار سطح بالاتر هستم که نوک کوه یخش تو سوشال باشه... دوست دارم داداش
پاسخ دهی
اریانا نیک نژاد
6 ماه پیش
داداش موفقیت آرزو قلبی منه چون واقعا انسان پاک و دلسوزی هستی و قطعا هم موفق میشی…ایشاالله همیشه تو سوشال باشی و ازت استفاده کنیم و موفقیتت رو ببینیم و از صحبت هات لذت ببریم 
داداش سوشال بدون تو رو نمیشه تصور کرد
پاسخ دهی
مهدی رجبی
6 ماه پیش
افتخار میدید به من داداش،
عشقی عشقققققق
پاسخ دهی
اریانا نیک نژاد
6 ماه پیش
سلام دادش خسته نباشی..مهدی جان یک سوالی داشتم وقتی بولران اتفاق بیفته و تارگت های بیت کوین و به طور کل بازار زده بشه یکی مثل خودت کلا نقد میشی و سبدت رو صفر میکنی یا بخشی از سبدت رو نگه میداری؟
پاسخ دهی
مهدی رجبی
6 ماه پیش
سلام داداش جان،
سلامت باشی عزیزم،
اریانا بولران واقعی؟ مثلا بازگشت به سیاست های انبساطی و دوران ایزی مانی و اینها و سقف های بالای خوب؟
اگر منظورت این هست، بله اینبار تقریبا صفر میشم، بدین شکل که در طی زمان با هر صعود مثلا 10% قیمت، 20% پرتفو رو نقد می کنم، چون اگه بولرانی که میگی اغاز بشه و تمام بشه شرایط بعدش اصلا شرایط راحتی نخواهد بود، و فرصت طولانی برای ریفایننس خواهیم داشت.
پاسخ دهی
احسان حقیقی
7 ماه پیش
چه مقدار کار کرده بودن؟ استارت آپ هایی که در این حوزه بودن . چه کار هایی انجام میدادن ؟آیا بازار هدفشون کاربر عادی بازار بود یا افراد خاص و موسسات؟
پاسخ دهی
مهدی رجبی
6 ماه پیش
احسان جان چیزی که در نورث استار و جایتکس من دیدم، نهایت کاری که بود طراحی الگوریتم های نه چندان پیچیده برای مارکت کریپتو بود، نه حوزه های دیگر، بازار هدفشون هم یوزر بود مصرف کننده نهایی، اتفاقا غرفه های قشنگی هم داشتن ولی در حد قشنگ همین! کار موسسه ای و بزرگ من ندیدم،
پاسخ دهی
احسان حقیقی
7 ماه پیش
سلام استاد خداقوتتت 

ببخشید من تو لایو فک کنم سوالم بد پرسیدم .
منظورم این بود داخل دبی از نظر ابزار های مشتقه و دستیار های معاملاتی مشتقات
پاسخ دهی
مهدی رجبی
6 ماه پیش
سلام عزیزم، میرم کامنت بعدی
پاسخ دهی
حسین یاسائی
7 ماه پیش
سلام بر مهدی عزیز 
با توجه به اینکه امیر اقا در تحلیل به محدوده 40000 واسه بیت اشاره کردند و این قیمت در اپریل 2022 بوده و همچنین در اتریوم هم به محدوده 3000 رسیده :امکان داره برخی از الت کوین های با مارکت بالا هم به قیمت های اون تاریخ برسن
پاسخ دهی
مهدی رجبی
7 ماه پیش
سلام حسین جان،
برخی الت کوین ها یعنی کدوم ها؟ به طور مثال عرض می کنم التهایی که SEC بهشون گیر داده، نه به نظرم چنین نخواهند شد.
پاسخ دهی
;