تحلیل قیمت دوج کوین (18 اسفندماه 1400)

زمان میانگین برای مطالعه 3 دقیقه

تحلیل قیمت دوج کوین
تحلیل قیمت دوج کوین
بروزرسانی: 05 خرداد، 1401
نظرات 0

دوج کوین با نماد اختصاری DOGE ، یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۱۶.۳۹ میلیارد دلار، در رتبه ۱۳ بازار ارزهای دیجیتال قرار داشته و سهم ۰.۸۴ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد .

دوج کوین با نماد اختصاری DOGE ، یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۱۶.۳۹ میلیارد دلار، در رتبه ۱۳ بازار ارزهای دیجیتال قرار داشته و سهم ۰.۸۴ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد . هر واحد از دوج کوین در این لحظه (چهارشنبه 18 اسفندماه 1400) با قیمت ۰.۱۲۳۵۶۷ دلار، با احتساب نرخ تتر ۲۵,۷۹۶ تومان معادل ۳,۱۸۷ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۵۸۱.۴۷ میلیون دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر ۳.۵۲% افزایش یافته است. بالاترین قیمت دوج کوین در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰0 (8 می 2021) معادل ۰.۷۳ دلار بوده که در حال حاضر %۸۳.۰۹ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش دوج کوین ۱۳۲.۶۷ میلیارد و تعداد کل واحدهای آن ۱۳۲.۶۷ میلیارد خواهد بود. در حال حاضر فعال ترین صرافی که در آن دوج کوین معامله می‌شود، صرافی Binance  با سهم %۱۱.۱۸ از حجم معاملات روزانه است.

یک ساعت یک روز یک هفته یک ماه شش ماه یک سال دو سال
% 0.27- % 3.53 % 9.0- % 18.46- % 27.94- % 362.48 %5793.96

با توجه به نمودار ارائه شده می توان رفتار این ارز را به صورت زیر مورد بررسی قرار داد. با نگاهی دقیق به چارت دوج کوین، در تایم فریم های بالا میتوان به خوبی شاهد حضور خریدارانی بود که تصمیم به بازگشت قیمت دارند، و نشانه های این تصمیم نیز صادر شده، اما از آنجایی که در این قسمت ها دیتای کاملی در اختیار نداریم، نمیتوانیم نتیجه گیری کنیم که آیا ازین نواحی قیمت در جهت بالا حرکت میکند یا ممکن است نقاط پایین تری را نیز تاچ کند و سپس استارت حرکت صعودی خود را بزند. در حال ضعف اندکی در بین فروشندگان به چشم میخورد، به شکلی که خریدارن میتوانند با کوچکترین تلاشی قیمت را در جهت بالا حرکت دهند، اما همانطور که گفته شد در این قسمت ها سنگر محکمی برای خریداران به چشم نمیخورد. مهمترین دیمند زونی که ما در این قسمت ها مشاهده میکنیم در محدوده ی 0.075 دلار قرار دارد که اگر بنا باشد قیمت تا آن ناحیه نزول کند، ما شاهد یک نزول 45 درصدی دیگر برای دوج کوین خواهیم بود.

اما نکته ای که لازم است در این قسمت به آن اشاره کنیم، موقعیت دوج کوین نسبت به اتریوم میباشد. چارت این ارز بر حسب دلار و بیت کوین سیگنال های صعودی و ضعف خریداران را برای ما صادر کرده اما از آنجایی که دیمند زون پر قدرتی روی چارت ها به چشم نمیخورد باید کمی دست به عصا تر اقدام به خرید این ارز کرد، اما نکته ی قابل تامل این است که چارت دوج کوین نسبت به اتریوم در حال حاضر نزدیک به منطقه ی خرید بسیار خوبیست و همین امر در کنار ضعف فروشنده ها در چارت تتری میتواند موجب یک صعود خوب شود. البته در شرایط حساس کنونی جهان پیشنهاد میشود حتما مدیریت ریسک و سرمایه ی لازم را صورت دهید.

در گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی دوره های مختلفی وجود دارد که می توان به کتاب بازاریابی در رکود، آموزش مدیریت سرمایه، دوره جامع ارزهای دیجیتال، دوره رایگان آشنایی با ارزهای دیجیتال، دوره معامله گری در بازارهای مالی، آموزش صرافی کوکوین  و تحلیل بازارهای مالی اشاره کرد.
مقالات 
گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی در دسته بندی های تحلیل ارز دیجیتال، تحلیل اتریوم، تحلیل آلت کوین ها، تحلیل بیت کوین، تحلیل ریپل، تحلیل دوج کوین است.

کلمات کلیدی:

نظرات