شروطی درباره مدیریت سرمایه و کنترل نقدینگی در این شرایط اقتصادی ایران

زمان میانگین برای مطالعه 3 دقیقه

بروزرسانی: 07 خرداد، 1401
نظرات 0

در این ویدئو می خواهیم بررسی کنیم که برای مدیریت سرمایه و پول خود در این شرایط اقتصادی ایران و سال های پیش رو چه نکاتی را باید در نظر بگیریم.

در این ویدئو می خواهیم بررسی کنیم که برای مدیریت سرمایه و پول خود در این شرایط اقتصادی ایران و سال های پیش رو چه نکاتی را باید در نظر بگیریم. پیش از هر سخنی باید عرض کنم که به گونه ای با سرمایه و پول شما برخود می کنیم که گویی سرمایه و پول خود ماست. پول و دارایی شما به سختی بدست آمده و نباید یک خطی راجع به آن تصمیم گرفت. از این رو حساسیت هایی را در مدیریت سرمایه به خرج می دهیم.

حال به سراغ شروط پیش رو در رابطه با مدیریت سرمایه می رویم

(لطفا ویدئو را کامل ببنید چرا که در موارد زیر فقط سر تیتر ها نوشته شده است.)

 • سپرده گذار بانکی در زمانی که از تورم می ترسد و یا از آینده دولت نگران است بدون تحقیق کافی وارد معامله می شود. باید عرض کنم که بخش زیادی از معاملاتی که در این حالت انجام می شوند معاملاتی هستند که در موج پنجم باز شده و غالبا به ضرر منتهی می شوند. پس اگر از لحاظ روانی بسیار تحت فشار هستیم دست به معامله ای نزنیم مگر اینکه همه جوانب را سنجیده باشیم.
 • شرایط شما از قبیل ریسک پذیری، صبر، وضعیت کسب و کار و شرایط روحی و روانی است که تاثیر زیادی در موفقیت یا عدم موفقیت یک سرمایه گذاری دارد. به طور مثال فعال اقتصادی یا کاسب که به گردش مالی نیاز دارد نباید وارد معاملاتی شود که از چسبندگی سرمایه برخوردار هستند.
 • بهتر است که در این شرایط اقتصادی از ایجاد تمرکز سرمایه جلوگیری شود. یعنی به زبان ساده تر بهتر است که همه تخم مرغ ها در یک سبد نباشد.
 • فقط بر اساس تحلیل هایی تصمیم بگیرید که از سه شرط عبور کرده باشند.
 1. مبتنی بر اقتصاد جهانی باشد.
 2. مبتنی بر اقتصاد ایران باشد.
 3. محیط کسب و کار ایران در نظر گرفته شده باشد.

مدیریت سرمایه

 • در این شرایط نباید ها به اندازه باید ها اهمیت دارند. پس از خود بپرسیم کجا نباید وارد معامله شویم؟ جایی که روان ما حاکم بر منطق ماست.
 • به هیچ عنوان فکر نکنیم که فرصت ها تمام شده و دیگر هیچ چیز نیست. دوره های اقتصادی تکرار پذیر هستند. رکودی پس از دیگری و رونق و بحرانی پیش از رکود. که تمامی این دوره ها فرصت ها و تهدید هایی به همراه خود ایجاد می کنند.
 • به اندازه از پول خود را سرمایه گذاری کنیم که اگر احیانا متضرر شدید زندگی مان نابود نشود. در واقع باید از تمرکز سرمایه جلوگیری شود.
 • در نظر داشته باشید که در مدیریت سرمایه بهترین نوع سرمایه گذاری این است که کسب و کاری داشته و از محل عایدی آن در دراز مدت سرمایه گذاری هایی داشته باشیم. مهم نیست که این عایدی چه مقدار کم یا زیاد است آنچه که حائز اهمیت است استمرار در این کار است.

ادامه مباحث را در سایت، شبکات اجتماعی و لایو های اینستاگرام خواهیم داشت ما را دنبال کنید.

کلمات کلیدی:

نظرات

;