سیستم NLP

زمان میانگین برای مطالعه 3 دقیقه

بروزرسانی: 20 تیر، 1402
نظرات 0

سیستم ان ال پی نرم افزاری برای مغز هست و برنامه های ذهنی را که برای پیشبرد توانایی های نوین دارید برایتان مهیا می کند و به شما این امکان را می دهد تا چیز های بیشتری را تجربه کنید.

این مقاله توسط آقای علی توان از دانشجویان دانشکده بازار نوشته شده است.

سیستم ان ال پی نرم افزاری برای مغز هست و برنامه های ذهنی را که برای پیشبرد توانایی های نوین دارید برایتان مهیا میکند و به شما این امکان را میدهد تا چیز های بیشتری را تجربه کنید.

چارلز فاکنر معامله گر بزرگ و طراح سیستم ان ال پی بیان میکند که افراد معمولا می گویند به فلان مشکل فکر کن اگر بگوییم به فلان مشکل فکر نکن چه چیزی رخ می دهد؟ برعکس چیزی که گفته ام به آن مشکل فکر خواهی کرد این به این دلیل است که ذهن ما نمی تواند چیزی که به شکل منفی گفته شده است را بفهمد. برای اینکه بفهمد به چیزی نباید بیندیشد ابتدا مجبور است به آن بیندیشد.

 حتما این جمله را شنیده اید که معامله گران با تجربه به تازه کارها می گویند به پول فکر کن تا پول دست بیاوری با اینکه  پند خوبی هم است اما معامله گران تازه کار انقدر این را در ذهن خود تکرار می کنند تا نسبت ب پول دچار وسواسی می شوند و به پول فکر میکنند و ضرر ده میشوند.

به خاطر روش  پردازش زبان در مغز که واژه به واژه هست ان ال پی پیشنهاد می کند همه چیز را به شکل مثبت بیان کنید به جای اینکه بگویید چه چیزی را نمی خواهید بگویید چه میخواهیدو  به جای اینکه بگویید به پول فکر نکن بگویید روی ساختار بازار و استراتژیتان متمرکز شوید و راه حل محور باشید.

در اثر پدیده ای به نام پولِ برد متوجه می شویم که ادمی هرچقدر پولی را راحت تر بدست اورد ان پول را راحت تر خرج میکند.

طی ازمایشی افرادی که سالانه درامد پنجاه هزار دلاری داشتند و در آن سال توانسته بودند شصت هزار دلار بدست بیاورند

 ان ۱۰ هزار دلار اضافی را خرج نیاز های ضروری و سرمایه گذاری کردند اما وقتی در لاتاری افراد برنده ده هزار دلار شدند ان را صرف تفریحات کردند

براساس مطالب بالا متوجه میشویم که پول ابزار قدرتمندی است که میتواند هیجانات زیادی را بما وارد کند و خطاهای ذهنی مارا افزایش بدهد.

پس هرچقدر در معاملات به پول فکر نکنیم و پس از مشخص کردن ریسک و ریوارد و وارد معامله شدن به نوساناتی که پول ما میبیند توجه نکنیم و فقط براساس استراتژیمان معامله را مدیریت کنیم موفق تر خواهیم بود.

در مقالات بعدی به این میپردازیم که چرا پس از سودی خوب و چشمگیر معمولا در لوپ ضرر ده گیر میکنیم و مقدار زیادی ازین سود را از دست میدهیم و درنهایت راهکاری برای این مشکل ارائه میدهیم.

 

این مقاله توسط دانشجویان دانشکده ی بازار گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی نگارش یافته است و گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی نسبت به کلیه ريسك ها، تصمیمات، برداشت ها و اقدامات شما عزیزان، سلب مسئولیت می نماید و مسئولیت یا پاسخی برای معاملات دوستان نخواهد داشت.
در گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی دوره های مختلفی وجود دارد که می توان به کتاب بازاریابی در رکود، آموزش مدیریت سرمایه، دوره جامع ارزهای دیجیتال، دوره رایگان آشنایی با ارزهای دیجیتال، دوره معامله گری در بازارهای مالی، آموزش صرافی کوکوین  و تحلیل بازارهای مالی و پیش بینی اقتصاد 1401  اشاره کرد.
مقالات گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی در دسته بندی های تحلیل ارز دیجیتال، تحلیل اتریوم، تحلیل آلت کوین ها، تحلیل بیت کوین، تحلیل ریپل، تحلیل دوج کوین است.

نظرات